10 września 2010 roku wzięliśmy udział w VII Festynie Integracyjnym Osób Niepełnosprawnych oraz ich Rodzin i Przyjaciół. W spotkaniu uczestniczyło ok. 600 osób. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy uczniów SOSW Nr 1 w Grudziądzu. Stowarzyszenie pokryło koszty wynajmu koni oraz transportu ławek. Program festynu obejmował:

  •     zwiedzanie Cytadeli z przewodnikiem
  •     liczne konkursy z nagrodami (strzelanie z pistoletu pneumatycznego, rzut granatem, przejażdżka na koniu i kucu)
  •     Smaczny poczęstunek

Następnie 6 listopada 2010 roku odbył się coroczny bal charytatywny (III edycja). Po raz kolejny patronat nad balem objął prezydent Grudziądza – pan Robert Malinowski. Gościem specjalnym uroczystości była znana aktorka i piosenkarka – Katarzyna Skrzynecka.

3 grudnia 2010 Stowarzyszenie pomogło w organizacji „Dnia Niepełnosprawnych”. Wspólnie zorganizowaliśmy kawiarenkę z własnoręcznie wykonanymi wypiekami i zakupionymi słodkościami dla dzieci z SOSW Nr 1.

Kolejną inicjatywą podjętą przez Stowarzyszenie był zakup biletów do kina na film „Alwin i Wiewórki”. Udział w projekcji wzięły niepełnosprawne dzieci. Tego samego miesiąca nasi podopieczni wybrali się nad Jezioro Rudnickie, aby wziąć udział w corocznym Rajdzie Zimowym. Największymi atrakcjami wyprawy były z pewnością: ognisko z kiełbaskami, grochówka, konkursy, przejażdżki bryczkami i spacer po lesie z leśniczym. Pod koniec lutego wspólnie bawiliśmy się podczas balu przebierańców pt. „Dookoła Świata”.

Zakupiliśmy ciepłą odzież dla 15-stki najbiedniejszych podopiecznych SOSW nr 1. (kurtki, czapki, szaliki, rękawiczki buty i bluzy sportowe).

Początek kwietnia stanął pod znakiem szkolnej wycieczki na Księże Góry w Grudziądzu. Całość odbyła się w ramach konkursu „Wiedzy o Grudziądzu” . Podczas spaceru z przewodnikiem uczestnicy poznali historię tej części miasta, zwiedzili forty oraz śpiewając piosenki i piekąc kiełbaski miło spędzili czas przy wspólnym ognisku.

Trzynastka dla wielu kojarzy się z pechem. Dla nas wręcz odwrotnie. 13 maja 2011 uroczyście otworzyliśmy specjalistyczną „Salę Doświadczania Świata” w SOSW nr 1. Sala została wspaniale wyremontowana oraz doposażona w bardzo profesjonalny i specjalistyczny sprzęt.

Kilka dni później wyruszyliśmy na biwak rehabilitacyjno – edukacyjny w miejscowości Wdzydze Kiszewskie na Kaszubach. Na miejscu przygotowano mnóstwo ciekawych atrakcji: jazda konna, pływanie statkiem i rowerem wodnym, strzelanie z łuku, pokaz tresury psów. .

1 czerwiec jest dniem, kiedy z twarzy dziecka nie powinien schodzić uśmiech. Stowarzyszenie postanowiło o taki gest zadbać i z tej okazji zorganizowało coroczny piknik w Gospodarstwie Agroturystycznym „Maranka”. Była to już IV edycja plenerowego spotkania dla najmłodszych. Dzieci miały możliwość między innymi: zabawy z klownami, jazdy konnej, czy tworzenia muzyki na żywo.

I wiele, wiele innych inicjatyw i akcji, mających na celu niesienie uśmiechów i momentów radości dla wszystkich potrzebujących, a o których pisać można by było bez końca.

Wszelkie prawa zastrzeżone @ 2014 Stowarzyszenie Otwarte Serca w Grudziądzu - Wdrożenie i serwis: Studio113.pl