W dniu 26.11.2016 r. już po raz dziewiąty odbył się Grudziądzki Bal Charytatywny pod patronatem Prezydenta Grudziądza, organizowany przez Stowarzyszenie “Otwarte Serca”. Gościem specjalnym była Małgorzata Lewińska, a w rolę prowadzącego wcielił się Piotr Jezierski. Celem balu było zebranie środków na pomoc indywidualną dla dzieci chorych i niepełnosprawnych (na rehabilitację, leczenie itp.).

  Podczas samej licytacji padła rekordowa kwota 55.600 zł. Doliczając dodatkowo loterię fantową, taniec różany i bilety - łącznie udało się zebrać 71.500 zł. Rekord wśród wszystkich bali!!!. Frekwencja na balu była wyższa niż w ubiegłych latach - ponad 130 osób, również sporo gości z poza naszego miasta, stała ekipa naszych darczyńców z Torunia, z Gdyni, z Brodnicy i Warszawy.

  W tym roku licytowaliśmy m.in. dzieła przekazane przez naszych grudziądzkich artystów. Swoje prace podarowali: Włodzimierz Spodziewała, Paulina Kaczor-Paczkowska, Mariusz Nasieniewski i Szymon Kowalewski. Pan Szymon przekazał na tegoroczną aukcję aerograf Świętego Jana Pawła II, który “poszedł” za najwyższą kwotę 9.000 zł!!!. Kolejne najwyższe kwoty wylicytowano za: rower 6.000 zł - stary składak przekazała Marcelina - polska piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka(rower służył jako rekwizyt w teledysku Marceliny “Stara Wołga”), koszulka Polskiej Reprezentacji piłki nożnej 5.200 zł oraz piękna, szklana płaskorzeźba z wizerunkiem słynnej brytyjskiej aktorki Audrey Hepburn (4.500 zł), wykonana przez artystkę Paulinę Kaczor-Paczkowską.

 W Rudniku, na balu wystąpiła również młodzież niepełnosprawna intelektualnie, która dała spektakl teatralny.

 Serdecznie dziękuję w imieniu stowarzyszenia wszystkim naszym wspaniałym darczyńcom - uczestnikom balu za ich hojne i otwarte serca, za wrażliwość jaką się wykazali i wspaniałą postawę podczas licytacji.
Dzieci, które potrzebują wsparcia otrzymają ją od nas, dzięki tym wspaniałym ludziom. Można kontaktować się z nami: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , www.facebook.com/OtwarteSerca/, bądź listownie: Stowarzyszenie Otwarte Serca OPP, ul. Legionów 44, 86-300 Grudziądz.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone @ 2014 Stowarzyszenie Otwarte Serca w Grudziądzu - Wdrożenie i serwis: Studio113.pl