W tym roku (7.11.) już po raz ósmy Stowarzyszenie “Otwarte Serca” zorganizowało bal charytatywny pod patronatem Prezydenta Grudziądza. Gościem specjalnym wieczoru był znany aktor Andrzej Grabowski. Stowarzyszenie corocznie zbiera pieniądze dla dzieci chorych i niepełnosprawnych. Dzięki pozyskiwanym środkom zapewniamy naszym podopiecznym niezbędny sprzęt edukacyjno-rehabilitacyjny, pokrywamy koszty leczenia, kupujemy odzież, wyprawki szkolne i paczki świąteczne. Budujemy place zabaw i organizujemy różne wyjazdy, które uczą dzieci samodzielności.
  Celem tegorocznego balu było zebranie funduszy na wyposażenie sali terapeutycznej w specjalistyczny sprzęt do prowadzenia zajęć metodą integracji sensorycznej dla podopiecznych ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 w Grudziądzu. Metoda ta jest jedną z najnowocześniejszych i skutecznych metod stosowanych w terapii dzieci i młodzieży, u których obserwuje się trudności w zakresie: umiejętności ruchowych, problemów emocjonalnych i społecznych. Wykorzystuje się ją również w odniesieniu do dzieci z autyzmem, niepełnosprawnością intelektualną, mózgowym porażeniem dziecięcym, czy u dzieci z różnymi wadami genetycznymi. Wyjątkowość tej metody polega na tym, że niweluje przyczynę zaburzeń dziecka a nie tylko zwalcza jej objawy. Z samej licytacji zebraliśmy 40 tys. zł. Na balu w Hotelu Rudnik bawiło się ok. 150 osób przy wspaniałej muzyce zespołu Ewa Band z Białegostoku.
  Bardzo serdecznie w imieniu całego stowarzyszenia dziękuję wszystkim za udział w tym przedsięwzięciu za ogromne serce, wrażliwość i otwartość na ludzką krzywdę.

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone @ 2014 Stowarzyszenie Otwarte Serca w Grudziądzu - Wdrożenie i serwis: Studio113.pl